Amasya MEM Tek Oturum Giriş

Amasya MEM Uygulama Havuzu

proje resim

Amasya MEM Giriş, uygulaması hem tüm yapılan uygulamalara modüler bir alt yapı oluşturuyor, hem de kullanıcıların uygulama-alt uygulama vb. erişimini sağlayabiliyor.

Aynı zamanda authorize ve authontication işlemlerini kapsıyor. Kullanıcı ve kurumlara, çeşitli seviyelerde ve kapsayıcılıkta yetkiler vererek sisteme girişleri sağlanabiliyor. Yeni bir uygulama eklenip yetkileri tanımlanan sistem kullanıcıları rahatlıkla uygulama geçiş sağlayabiliyor.

 

Asp.Net MVC yapısı ve veri tabanı MySQL kullanıldı. Projede EntityFramework, Linq kullanıldı. Bazı sistem ayarları, SQLite ile yerel depolama üzerinden yapıldı. Custom SSO ( Single Sign On) ile oturum açma işlemleri tamamlanıyor. WebApi olarakta hizmet vermekte olduğu bazı alt uygulamaları mevcut. Implicit ve Explicit SMTP yapılandırmaları mevcut ve sistem otomatik olarak her ikisinide deneyerek sunucu kaynaklı eposta gitmemesinin önüne geçebiliyor. SMS iletimi içinde alt yapısı kuruldu.

logo
Erdi Kalleci
Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, yapılan uygulamalara, tüm okul ya da kullanıcıların erişimini sağlamak için yapılmıştır.